בית המשפט: לכו לטלטל מישהו אחר
בית המשפט דחה את תביעת המוסד נגד ההאקר שחשף פרצות אבטחה באתר לגיוס מועמדים חדשים"כי בתחבולות תעשה לך מלחמה", אמרו חכמינו המתים. רשויות הביון בארץ נדלקו על הסלוגן והדביקו אותו למותג שלהם, אבל ככל הנראה הם עדיין מתקשים להפנים את משמעותו. קחו את המוסד, למשל.

המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים פתח אתר לגיוס מועמדים חדשים לשורותיו לפני כשנה וחצי, ובו ניתן למלא טפסי מועמדות. האם הטפסים מאובטחים? ובכן, בהתחלה לא, אחר כך כבר טיפלו בנושא, אבל עדיין – מדובר היה בפדיחה.


אבי מזרחי, איש מחשבים בן 23, ביקש להצטרף לשורות המוסד. כדי לוודא שטפסי המועמדות מאובטחים כראוי, מזרחי הריץ על האתר תוכנת סריקת פורטים (Port Scanning) שהוריד מהאינטרנט. המוסד, משהבחין כי מישהו מנסה לפרוץ להם לאתר, גייס את מיטב בחוריו, איתר את מזרחי והגיש נגדו תביעה.

אתמול (ראשון) זיכה בית המשפט את את מזרחי מאשמת חדירה שלא כדין לאתר האינטרנט של המוסד, כך דווח באתר של עורך הדין חיים רביה, המתמחה במשפט באינטרנט. לפי הדיווח, בית המשפט השתכנע כי הנאשם התכוון רק לבדוק את אבטחת האתר.

בנוסף לקבלת טיעוני ההגנה, כתב השופט אברהם טננבוים בפסק הדין כי "אין כל פסול שגולשים יפרסמו ברבים אתרי אינטרנט (ובעיקר שרתי אינטרנט) שאינם מאובטחים. אם רשימה כזו תפורסם ברבים, יהווה הדבר תמריץ וזרז לאחראים לתקן את חורי האבטחה שלהם. גולשים הבודקים את פגיעותם של אתרים פועלים במידה מסוימת לטובת הציבור ואם עושים זאת הם בכוונה טובה וללא להזיק אף ברוכים יהיו". משמעותם של הדברים היא שבית המשפט רואה בחיוב בדיקת אבטחה של אתרי אינטרנט, ואפילו אם הם כוללים ניסיונות חדירה. עכשיו לכו תספרו את זה לאנשים שלא חיסלו את חאלד משעל.